بک آپ گرفتن از ویندوز

بک آپ گرفتن از ویندوز

 عمل Backup گیری یعنی  تهیه کپی‌هایی از اطلاعات . این نسخه های کپی شده معمولا برای بازگرداندن اطلاعات هنگام آسیب دیدن و یا مفقود شدن اطلاعات اصلی بکار میروند .  Backup گیری به روشها و با استراتژیهای مختلف و با تنظیمات مختلف بصورت خودکار قابل پیاده سازی است کاربر این امکان را دارد که بتواند با برنامه­ ریزی مشخص و قابل کنترل، Backupگیری را انجام دهد.

چگونه بک آپ (Backup) بگیریم؟

برای اعمال و فعال کردن بک آپ (Backup) بر روی ویندوز ۷ مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:
1- ابتدا بر روی درایو محلی خود (معمولا درایو C است) کلیک راست کنید و با استفاده از گزینه Properties،پنجره مربوط به این بخش را باز کنید.
2- به سربرگ Tools رفته و بر روی گزینه Back up now کلیک کنید.

3-در صفحه جدید باز شده بر روی گزینه Set up Backup کلیک کنید.

4- در این قسمت ویندوز به صورت اتوماتیک به دنبال درایو مناسب برای ذخیره اطلاعات می باشد، همچنین از شما خواسته می شود یکی از درایو های خود را به عنوان مکانی برای ذخیره بک آپ (Backup) انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید تا به قسمت بعدی بروید. همچنین اگر حجم درایو های شما برای این کار کم می باشد می توانید از یک هارد اکسترنال نیز استفاده کنید.

5-در این قسمت شما می توانید  با انتخاب گزینه Let Windows Choose این دسترسی را به کامپیوتر بدهید که ویندوز به تصمیم خودش از قسمت های مختلف بک آپ (Back up) بگیرید یا خودتان با استفاده از گزینه Let me Choose انتخاب کنید که از کدام قسمت ها پشتیبانی بگیرید. (پیشنهاد ما انتخاب گزینه Let me Choose می باشد)

6-در این قسمت شما به راحتی می توانید فایل های مورد نظری که می خواهید از آن ها بک آپ (Back up) تهیه کنید را انتخاب بکنید،  ،  سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید تا به قسمت پایانی منتقل شوید.

۷- در این قسمت یک بار دیگر همه مباحث و درایو های انتخابی را دوباره چک کنید و از صحت همه چیز مطمئن شوید سپس با استفاده از گزینه Save Settings and Run backup می توانید عمل بک آپ (Back up) گیری از ویندوز ۷ را شروع کنید.

8- مدت زمان این عمل با توجه به حجم و اندازه فایل و درایو های انتخابی شما متفاوت است،پس از پایان عمل بک آپ (Back up) در ویندوز ۷ می توانید فایل آن را در محل ذخیره انتخابی مشاهده کنید.

این صفحه برای دوستانتان به اشتراک بگذارید :